butelka_wody

Wody butelkowane – wzrosty sprzedaży

Popyt na wodę butelkowaną jest powiązany ze średnimi temperaturami. Ciepłe temperatury w bieżącym roku sprawiły, że rynek wód butelkowanych w Polsce notuje rekordowe wzrosty. Z danych Nielsena wynika, że w ostatnich sześciu miesiącach wolumen sprzedaży wzrósł o 6,8%.

Spożycie wody butelkowanej na osobę rośnie w Polsce średnio o 4 litry rocznie, a woda jest najchętniej kupowanym napojem bezalkoholowym. Dyrektor Generalny „Żywiec Zdrój” Fabrizio Gavelli przewiduje, że rynek wód butelkowanych w ciągu najbliższych pięciu lat będzie rósł o 3,5%-4% rocznie.

Żywiec Zdrój jest liderem rynku wód butelkowanych w Polsce, który w ostatnich latach umocnił swoją dominującą pozycję. Udział spółki w rynku w 2015 roku osiągnął 29,3%. Najpopularniejszym produktem marki jest woda niegazowana Żywiec Zdrój o pojemności 1,5 l. Kolejne najchętniej kupowane przez konsumentów produkty z oferty to woda gazowana w opakowaniu 1,5 l.

Dobre wyniki skłoniły spółkę do inwestycji w budowę nowej wartej 30 mln zł fabryki w gminie Radziechowy-Wieprz. „Zależy nam na wzroście naszych udziałów rynkowych – mówi Gavelli – ale będziemy rozwijać się w sposób zrównoważony. Jest to zgodne z naszą filozofią, której podstawą jest jakość, bezpieczeństwo produktów i dbałość o naturę oraz zachęcanie do zdrowego nawodnienia. To dla nas kwestie priorytetowe.”

 

Źródło: portalspozywczy.pl